Odwiedź nas w

SUFLER offline
Site Admin
Data Ślubu: 29 czerwca 1992

Lista zespołów - XI Konkurs Kapel Weselnych

5 lis 2008, o 19:43

XI KONKURS KAPEL WESELNYCH
15 listopada 2008
godz.15.30 (Sobota )

Organizator:
Informator "SUFLER Młodej Pary"

Kierownik artystyczny:
Bożidar Bonew

Miejsce:
Pawilon Namiotowy - Centrum Targowe CHEMOBUDOWA-Kraków ul. Klimeckiego 14

Lista zespołów:
1. Zespół VIP
2. Zespół ADeHaDe
3. Zespół Efekt
4. Zespół OBSESSION
5. Zespół Route 66
6. Zespół ALBATROS

Poza konkursem:
Kapela Pawła Szczupłego - siedmiokrotny uczestnik konkursu

Komisja Sędziowska:
1. Małgorzata Kumala - muzykolog
2. Maciej Pałczyński - artysta skrzypek
3. Bożidar Bonew - Agencja Artystyczna Odeon
4. Lesław Wydrzyński - multiinstrumentalista, członek orkiestry PR i TVP
5. Roman Michalik - nauczyciel wokalistów jazzowych

Konferansjer :
Hubert Dąbrowski

agnieszka-27 offline
ABSOLUTNY MANIAK

6 lis 2008, o 10:44

Chyba kilka dziewczyn na pewno sie wybierze :) juz niektóre nazwy mnie sie o oczy obiły :D

SUFLER offline
Site Admin

Re: Lista zespołów - XI Konkurs Kapel Weselnych

8 lis 2008, o 12:09

Witam
Przesłuchania finałowe z udziałem publiczności potrwają około 3 godzin.
Z A P R A S Z A M Y

SaKo offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Pałac Pugetów
Data Ślubu: 13 września 2008

11 lis 2008, o 12:10

Fajnie, ze wystapia zespoly, ktorymi interesowaly sie nasze foremki :D
Obrazek
Obrazek

apofis offline
Rozkręca się
Data Ślubu: 31 grudnia 2009

15 lis 2008, o 23:45

Witam!

Byliśmy dzisiaj z moją Żoncią na przeglądzie. Dziwicie się pewnie dlaczego mimo zawartego związku małżeńskiego zainteresowaliśmy się tym konkursem. Prawda jest taka że sam gram w zespole świadczącym usługi muzyczne i chciałem na własne uszy usłyszeć jaki jest poziom zespołów w tej rywalizacji. Oboje z żoną stwierdziliśmy ze przedstawimy swoje subiektywne opinie na temat każdego zespołu.

1. Zespół ADeHaDe

Zespół znakomicie grający na żywo. Żadnych automatów i tym podobnych. Wokalistka o miłym głosie i aparycji. Pan Basista bardzo nam się podobał lecz tylko wtedy gdy nie śpiewał. Mimo jego wspaniałej gry na instrumencie proponuje aby śpiewanie pozostawił swojej koleżance.

2. Zespół Route 66

Mimo braku wokalistki naszym zdaniem panowie dali niesamowitego czadu. Energytyczni, pełni pasji do muzyki, zwłaszcza wokalista, który nawet przy balladzie chciał roznieść scenę :). Patrząc i słuchając Route 66 widać że panowie bawią się muzyką i gra sprawia im straszną frajdę. Świetna kapela lecz może o zbyt wyczuwalnym rockowym charakterze co może odstraszyć osoby o bardziej konserwatywnym podejściu do wesela.

3. Zespół OBSESSION

Dla szarego gościa weselnego zespół brzmiał pięknie. Zastanowiła nas potrzeba obecności pana perkusisty, którego i tak nie było słychać z racji pięknego automatu puszczonego z syntezatora. Wokalistka o pięknym głosie choć momentami mieliśmy odczucie że znajdujemy się na przeglądzie piosenki aktorskiej.

4. Zespół ALBATROS

Idealny zespól na typowe tradycyjne wesele. Grają 100 % na żywo, niezły feeling jak na dosyć starszych panów. Miło się ich słucha i naprawdę nogi rwią sie do tańca. Jedyny minus i jak dla nas bardzo poważny to wokalistka - wodzirejka, która była koszmarna. Jeśli wokalnie była taka sobie ( chociaż panowie śpiewający o wiele bardziej nam się podobali) to wodzirejka wołała o pomstę do nieba. Bezsensowna peplanina jak w Tv Shopie. Rada dla zespołu - pozbądźcie się tej kobiety a będzie wam i klientom o wiele przyjemniej.

5.Zespół Efekt

Zespół może i ma długoletnie doświadczenie ale wydaje mi się że stanął w miejscu parę lat temu. Plus że grali na żywo ale to niestety za mało....

6. Zespół VIP

Ogólnie niezły klimat. Wokalistki super głosy. Saks pięknie grający i przynajmniej od razu wiadomo że cały trzon ich występu napędzany jest przez klawiszowca. Puszczenie mida to żadna filozofia więc zbyt wiele nie ma to wspólnego z muzyką na żywo. Pan gitarzysta nie dość ze strasznie fałszował to w 90 % przeszkadzał swoimi w jego mniemaniu niesamowitymi solówkami.

Ostatnia uwaga do pana akustyka który. mimo że kapele same się nagłaśniały puszczał nam na przody niesamowitą ilość wysokich tonów co na pewno zniekształcały ogólny odbiór ich występów.

Pozdrawiam

OLA offline
Rozkręca się
Data Ślubu: 22 sierpnia 2009

16 lis 2008, o 21:38

WITAM.Ja też ze swoim narzeczonym byliśmy wczoraj na targach ,najbardziej interesował nas przegląd kapel,ponieważ występował zespół ADeHaDe który będzie u nas grał, nam bardzo się podobało i cieszymy się że został on także doceniony przez publiczniść.
Zbulwersował nas jednak werdykt jury,gdyż pierwsze dwa miejsca zajęły zespoły które nie powinny być dopuszczone do konkursu z racji tego że w konkursie miały brać udział kapele grające tylko i wyłącznie NA ŻYWO bez żadnych wspomagaczy,a tymczasem właśnie te zespoły nie miały nic wspólnego z grą na żywo!
w konkursie występował zespół ROUTE 66 który także jest godny polecenia młodzi, energiczni chłopcy grający na żywo.Dziwi nas fakt że on także został przez jury nisko oceniony,zespoły ALBATROS I EFEKT może nie są młodzi i energiczni ale garli na żywo co dla nas się liczy.
dodam jescze tylko że dla mnie muzyka jest bardzo ważna ,ale zwracam tekże uwage na zachowanie i kontakt z publicznością,niestety gitarzysta wygranego zespołu-VIP zachowywał się bardzo arogancko co mnie od tego zespołu odpycha, bez względu na to jak dobrze by grali bo ja nie lubie cwaniaczków!
to jest nasza opinia na temat tego konkursu,ktoś może się z nią nie zgodzić- my to rozumiemy bo każdy ma swoje zdanie.

Anetinka offline
Rozkręca się

16 lis 2008, o 22:48

U mnie będzie grał inny zespół niż te konkursowe ale opinie o samym konkursie mam identyczne jak twoje.
Nie wiem czym kierowała się komisja.
Wyniki są dla mnie kpiną. A sklasyfikowanie zespołu OBSSESION wyżej niz Route poddaje pod dużą wątpliwość jak dla mnie autorytet komisji i organizatora.

_ToJa_ offline
Stan podgorączkowy

17 lis 2008, o 00:45

Widze że pojawiają się pierwsze opinie po konkursie.
Byłem wysłuchałem.
Widziałem także ludzi z conajmniej 8 - 10 kapel wtopionych w tłumie.
Wyniki - mocno dziwią ale o tym może później

Przeczytałem wyżej dobrą można powiedzieć niezależna recenzję napisana przez kolegę APOFIS.
Postaram się także opublikować swoją.

Pozdrawiam

SaKo offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Pałac Pugetów
Data Ślubu: 13 września 2008

17 lis 2008, o 10:31

Dziekujemy panu Apofis za wyczerpujaca recenzje.
Mam nadzieje, ze pomoze ona w wyborze zespolu ktorejs z dziewczyn!!
Czekamy zatem na recenzje _ToJa_ ;)
Obrazek
Obrazek

SUFLER offline
Site Admin

Wyniki - XI Konkurs Kapel Weselnych

17 lis 2008, o 18:18

WYNIKI
XI KONKURS KAPEL WESELNYCH
SOBOTA 15 LISTOPADA 2008

Organizator:
Informator "SUFLER Młodej Pary"
Kierownik artystyczny:
Bożidar Bonew
Miejsce:
Pawilon Namiotowy - Centrum Targowe CHEMOBUDOWA-Kraków ul. Klimeckiego 14

WYNIKI:
1. Zespół "VIP" 608 53 89 67 http://www.vip24.com.pl
2. Zespół "OBSESSION" 605 123 753 http://www.zespolobsession.pl
3. Zespół "Route 66" 518 325 845
4. Zespół "ADeHaDe" 660 113 184 http://www.adehade.pl
5. Zespół "Efekt" 502 732 104 http://www.efekt.vot.pl
6. Zespół "ALBATROS" 501 376 778

Najlepsze wykonanie utworu "Pierwszy taniec":
Zespół "VIP"

Nagroda publiczności:
Zespół "ADeHaDe"

Poza konkursem:
Kapela Pawła Szczupłego siedmiokrotny uczestnik konkursu http://www.kapelaszczuplego.pl

Komisja Sędziowska:
1. Małgorzata Kumala - muzykolog - Przewodnicząca Komisji
2. Maciej Pałczyński - artysta skrzypek
3. Bożidar Bonew - Agencja Artystyczna "Odeon"
4. Lesław Wydrzyński - multiinstrumentalista, członek orkiestry PR i TVP
5. Roman Michalik - nauczyciel wokalistów jazzowych

Konferansjer :
Hubert Dąbrowski

Katrinka offline
Nowy

17 lis 2008, o 18:58

Zgadzam się prawie całkowicie z Waszymi opiniami. Prawie, gdyż z racji tego, że sama dwukrotnie miałam okazję bawić się przy jednym z tych zespołów, niekoniecznie na imprezach typu wesele. Chodzi mi o zespół Efekt z Nowej Huty. Opinia, że jest to zespół opóźniony o kilka lat jest może subiektywna dla tego konkursu, ale trochę niesprawiedliwa dla zespołu. Byłam na targach i zmartwił mnie trochę repertuar jaki zaprezentowali, bo naprawdę prezentują różne rodzaje muzyki, począwszy od rock'a, poprzez muzykę dyskotekową, a skończywszy na najnowszych utworach. Oprócz tego mają własne aranżacje klasyki i piszą własne teksty po polsku do zagranicznych piosenek. Szkoda też, że repertuar nie był z góry narzucony, bo wtedy łatwiej byłoby porównać możliwości wszystkich zespołów. Rozpisuję się o tym zespole, gdyż jestem zainteresowana nimi na moje wesele w przyszłości.
Co do pozostałych zespołów, najbardziej podobał mi się Route 66 - świetnie grają, ale myślę, jest to bardziej koncertowy zespół niż weselny. Podejrzewam, że osoby starsze nie byłyby tak zachwycone jak młodzież.
Reszty nie za bardzo kojarzę, ale jeżeli chodzi o zwycięstwo dwóch pierwszych kapel, to muszę się zgodzić i podpisać dwoma rękami pod Waszymi opiniami, a komisja, która składa się ponoć z wykwalifikowanych muzyków po studiach, może spokojnie zająć się opiniowaniem klasy sprzętu muzycznego i twórców podkładów muzycznych, ale nie samych muzyków. Po prostu się ośmieszyli swoim werdyktem, a zwycięscy występem. Jednym słowem szkoda się rozpisywać, bo z własnego doświadczenia wiem, że takich zespołów jak oni jest na "pączki", a może nawet lepszych?

Natalia offline
Rozkręca się

17 lis 2008, o 21:12

Cześć wszystkim, dla mnie największą klasę zaprezentował zespół ADeHaDe,
natomiast werdykt jury podczas tego konkursu to JEDNA WIELKA KPINA!!!:wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:
P.S. Następnym razem obecny skład Szanownego Jury zapraszam na konkurs muzyki Disco- Polo, tam się na pewno odnajdzie :super:

OLA offline
Rozkręca się
Data Ślubu: 22 sierpnia 2009

17 lis 2008, o 22:30

NATALIA zgadzam się z tobą,chociaż patrząc na wyniki, uważam że jury oceniające tegoroczny przegląd kapel weselnych powinno się raczej zająć ocenianiem występów karaoke!

brzydula offline
Rozkręca się
Data Ślubu: 18 listopada 2008

18 lis 2008, o 15:25

kochani Państwo! jak widać ten konkurs wywołał burzę w Waszym poczuciu dumy, honoru i poczucia estetyki.... chciałabym kilka słów od siebie skoro każdy może to ja też pozwolę sobie:
1. APOFIS.... opinie te są Twoje czy żony w końcu? czy macie identyczne?
2. APOFIS.... masz jakieś kompleksy z tym graniem na żywo!chłopie dlaczego dziś kombajny zbierają zboże lub kukurydze...czemu dziś nie widać "cepów" w gospodarstwie?do tego za raz wrócę... jeśli chcesz się dowartościować wytykaniem błędów innych "muzyków" źle to świadczy o Tobie... i Twoim poziomie muzycznym itd... ja jako muzyk wiem na 100% że jesteś slabym muzykiem ze słabym sluchem....(aDeHade-kiepska sekcja,bez groov'u,nic nie kopie,saksofonista ze slabbym bardzo dzwiekiem,klawisz bardzo ok ale zbyt smooth jak na wesela...kobieta czesto pod dzwiekiem, a przy zmianie tonacji w ktorejs posence(chyba czas nas uczy pogody)poszla totalnie w bok,nie wpsomne o infantylnych czasem charmoniach...;route66 wokalista bez podparcia,czesto falsz,non stop z jakas maniera w spiewie,wpdajacy dzwiek w gardlo itd... VIP czasem nie stroja te 4 glosy,saksofonista czasem pod dzwiekiem,i wcale nie ma takiego pieknego brzmienia- Ty chyba nigdy nie slyszales jak powinien saksofon brzmiec.....polecam marienthal, dave koz ......)tego nie slyszysz?daj linka wiec do swojej strony i pokaz swoje dokonania, chetnie ocenie to z moim mężem i podzielimy sie wrażeniami..... wracajac do grania na zywo....nie widzialam nigdzie regulaminu w ktorym nakazane byloby grac w zywym totalnie skladzie.... i nie wiem czy wiesz...ale nawet najwieksze festiwale dopuszczaja polplaybacki!!!top trendy....choćby... a to byl tylko konkurs kapel weselnych...pewnie jestes bebniarzem i stad przerazenie lub gitarzysta skoro denerwuje Cie koles z VIP z gitarka...

OLA

gdzie czytalas to żę kapele powinny grać na zywo?? i co to oznacza? na zywo to spiew plus cos tam czy bebny bas gitara kalwisz saks i cos jeszcze??

OLA idac na wesele interesuje Cie to czy ktos tam tlucze sie na bebnach i liczysz w ile osob graja?? czy po prostu idzeisz sie dobrze bawic w rytm muzyki tanecznej??(skad tyle ludzi na koncedrtach disco polo?? tam nic nie jest na zywo.....) mnie tam nie obrazil niczym ten bialy koles z VIPa .... a czy jest cwaniakiem dowiem sie jak go poznam .....hehehe ...choc moj maz nie bedzie z tego zadowolny przypuszczam....

KATRINKA

mysle ze podwazanie autorytetu komisji jest troche odważne... i nie wiem czy wiesz....ale grac na bebnach rowno do podkladu granego z automatu jest nielada sztuka....

uf....
ale sobie ulżyłam.... przepraszam za szczerość .... jestem tu nowa....i bede czesciej zagladac....
pozdrowki
ciao

kwiatowamanufaktura offline
Reklamodawca
Miejsce Ślubu/wesela: Gospoda we Młynie
Data Ślubu: 18 lipca 2009

18 lis 2008, o 16:10

brzydula, mniej agresji proszę, bo posypią się ostrzeżenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Następna strona