Odwiedź nas w

ZAiKS

Ekspert: Zespół Impuls
mariposa offline
Stan podgorączkowy
Miejsce Ślubu/wesela: Folwark Zalesie
Data Ślubu: 31 lipca 2010

ZAiKS

25 maja 2009, o 09:56

dokładnie, tak jak pisze mimi_2008 nie ma jasności co do interpretacji przepisu - kto jest organizatorem imprezy. Sala mi nie narzuciła zespołu, więc ja sama go znalazłam i podpisałam z nim umowę.
ToJa właściciel sali chce albo mieć kopię umowy zespołu z ZAiKS'em albo - jeśli takiej nie ma - to żebym ja zapłaciła, więc nie będę w raczej mogła oszukać właściciela. On chce mieć zabezpieczenie, bo twierdzi, że czasem go kontrolują....
mnie natomiast bardziej zastanawia dlaczego mi powiedziano że zapłacić mam 150 zł, a dziewczyny płaciły 100 zł. :-(

mimi_2008 offline
Reklamodawca
Miejsce Ślubu/wesela: Biała Wilczyca
Data Ślubu: 19 kwietnia 2008

ZAiKS

25 maja 2009, o 09:59

mariposa, moze jest to kwestia ryczałtu ustalnowego na podstawie wysokosci honorarium dla zespolu? to jedyne logiczne wytlumaczenie :)
Obrazek Obrazek

mariposa offline
Stan podgorączkowy

ZAiKS

25 maja 2009, o 10:02

kiedy właśnie to było od razu zapisane w umowie z salą. A nikt mnie nie pytał jaki zespół biorę, ile za niego zapłacę itp. Więc dlatego domyślam się, że nie ważne ile zapłacę - czy 1500 zl czy 5000 za zespół to będzie bez znaczenia.

darachna offline
Kreci się w kółko
Miejsce Ślubu/wesela: Radziszów
Data Ślubu: 11 września 2010

Re: ZAiKS

25 maja 2009, o 17:16

Może policzyli Ci na podstawie takiej tabelki :

http://dara.fm.fm.interii.pl/tabela%20zaiks.jpg

bo z tego najprawdopodobniej liczy się ryczałt.
Obrazek

Obrazek

mariposa offline
Stan podgorączkowy

ZAiKS

25 maja 2009, o 18:10

darachna niestety nie mogę otworzyć tego linka :( ale po prostu wygląda na to, że za każde wesele w lokalu płaci się taki sam ZAiKS

Mar22212 offline
Rozkręca się
Miejsce Ślubu/wesela: Biłgoraj
Data Ślubu: 15 stycznia 2011

zespół wesele

15 sty 2011, o 01:28

Ludzie!!!
Po co szukacie zespołów w Krakowie??? Po co?

Wystarczy się rozejrzeć trochę dalej i będzie dużo taniej. 5.000 za zespół?? W życiu! Koszty dojazdu zespołu, np. z lubelskiego nie są wcale aż tak ogromne, a cenią się mniej.

U mojej siostry grał np. zespół Desant z Biłgoraja. Znaleźliśmy ich przez internet - mają zajebiste demo. Grali na żywo i niesamowicie dobrze. Wystarczyło trochę poszukać i się znalazło.
Wszyscy goście byli bardzo zadowoleni.

Nie to, że chcę kogoś reklamować, ale jak ja będę robił wesele to na pewno nie wezmę zespołu z Krakowa! Szkoda kasy! A ten zespół, co był u mojej siostry na prawdę bardzo miło nas zaskoczył.

To samo jeśli chodzi o zdjęcia - siora miała firmę z Tarnobrzega, ale nie pamiętam nazwy. Zrobili wszystko zajebiście.
Firmy z Krakowa są za drogie!

CiniMini offline
ABSOLUTNY MANIAK
Data Ślubu: 0- 0-2011

Re: zespół wesele

15 sty 2011, o 01:41

Mar22212 napisał(a):Nie to, że chcę kogoś reklamować, ale jak ja będę robił wesele to na pewno nie wezmę zespołu z Krakowa! Szkoda kasy! A ten zespół, co był u mojej siostry na prawdę bardzo miło nas zaskoczył.

To samo jeśli chodzi o zdjęcia - siora miała firmę z Tarnobrzega, ale nie pamiętam nazwy. Zrobili wszystko zajebiście.
Firmy z Krakowa są za drogie!

Jestes pewien, ze nie chcesz nikogo reklamowac? Bo wyglada to jak reklama wlasnie...i jakos nie wierze ze dzis masz wesele- a tak wypelniles swoj profil z dzsiejsza data swego wesela...cos tu brzydko pachnie....

dario_79 offline
Kreci się w kółko
Miejsce Ślubu/wesela: kraków
Data Ślubu: 13 czerwca 2009

7 lut 2011, o 09:57

A propos Zaiksu, bo o tym mowa w tym wątku i proszę nie odbiegać, bo sprawa jest poważna i wcale nie do śmiechu.
Siedzę już chyba 5h przy wątkach Zaiksu i już naprawdę nie wiadomo kto ma płacić i ile.
Piszę na temat zespołu muzycznego, nie dj`a, bo pytałem tylko o zespół.
Nawiasem, natknąłem się natomiast na taki wątek: http://poznan.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=957
Sprawa wygląda poważnie, ponieważ za każdym razem gdy dzwonię do Zaiksu - mówią co innego! Paranoja.
Raz mi Pani mówi, że opłatę ponosi organizator imprezy i tu są dwie opcje: PM lub sala, więc w sumie nie wiadomo kto jest organizatorem. Moim zdaniem PM, bo przecież oni właśnie organizują wesele, a nie sala. Sala udostępnia lokal i ewentualnie catering. Ale to moje zdanie. Z drugiej strony to dzieli się jeszcze na salę weselną i np. restaurację.
Jeśli sala weselna, to teoretycznie musi mieć Zaiks z góry za zespoły bądź Dj`ów.
Jeśli restauracja, to z reguły ma Zaiks opłacony, ale za puszczanie muzyki z radia, a nie za występ zespołu.
Za drugim razem (kilka godz. później) inny Pan mówi, że opłatę ponosi zespół, bo to on wykonuje utwory. Cena zależna od ilości osób. Ile? Proszę sobie usiąść: 389,50zł do 100 osób + 3,08zł za każdą następną parę - 15% jako, że to wesele. Nawet już nie pytałem czy netto czy brutto, bo mi się telefon zapalił.
Za trzecim razem, dzień później jak ochłonąłem, miła Pani z Zaiksu mówi mi że opłata to 10% wynagrodzenia zespołu.
Zadzwoniłem do innej siedziby, bo w sumie, to zauważyłem, że oni nie ważne ile - ważne żeby dostali cokolwiek, a tam Pan mi mówi opłata Zaiks to 100zł.
No więc się pytam: Kto mówi prawdę, czy ci ludzie z Zaisku to wogóle wiedzą co mówią? Czy po prostu nie słuchają pytania?

Więc może jakiś MĄDRY CZŁOWIEK Z ZAIKSU w końcu wyjaśni raz a dobrze zwykłym "zjadaczom chleba" ile trzeba zapłacić za co i komu, bo nawet na stronie Zaiksu jest tak namieszane, żeby nikt nie wnikał w szczegóły i poddał się średniej wiedzy np. właścicielom sali, bądź zespołów, którzy też de facto nie bardzo wiedzą co i jak. I opłaty są różne.

A czytając różne fora "weselne" - ile ludzi, tyle opinii.
Zespół Bumelanci

sulphur offline
Nowy
Data Ślubu: 22 czerwca 2012

24 lip 2011, o 00:05

ZAiKs regulujesz sama, jeśli oczywiście chcesz

Mir82 offline
Rozkręca się
Data Ślubu: 2 marca 2008

1 sie 2011, o 18:44

Witam wszystkich, siedzę w branży już kikanaście lat i dodatkowo byłem już na każdym ze wspomnianych wyżej stanowisk ( czyli byłem już właścicielem sali w restauracji, żeniłem się, a teraz dodatkowo oprawiam muzycznie wesela).
Wszyscy mają po czesci racje, ale najpierw należałoby doczytać umowy z salą, bo Para młoda może wynająć salę, lub zlecić organizację przyjęcia weselnego i tu zmienia się podiot organizujący przyjęcie weselne.
JA wszystkim parom mówię że jako DJ nie płacę ZAiKS, bo to nie moja brożka.
Opłaty ZAIKS za wesele są zależne od wielu czynnikó, większość sal ma ryczałt, bądź powinni opłacać Zaiks w zależności od charakteru organizowanych imprez, ilość uczestników itp.
W Krakowie w większości lokali jest tak że przy 80 osobach jest to koszt 140zł, lub jeżeli na lokal nie została ustalona jakaś stawka ( bo jest to np remiza) koszt wynosi 10% wynagrodzenia zespołu(lub DJ), nie mniej niż 80 zł ( więc tu jest mała furtka).
Podpowiem więc, że jeżeli w umowie z lokalem nie ma wzmianki że Para Młoda musi zapłacić ZAiKS we własnym zakresie, bądź kwotę ZAiKS ma wliczoną w kwotę wynajmu sali, to po prostu zakładam że lokal ma opłacony ZAikS i tyle.
Pozdrawiam
DJ, Wodzirej

kasiulka123 offline
Rozkręca się
Miejsce Ślubu/wesela: kraków
Data Ślubu: 21 lipca 2012

26 paź 2012, o 22:29

Nie wiem, dlaczego się taki problem z tym zaiksem wywiązał. Ja przed podpisywaniem umowy zapytałam orkiestry czy opłacają ZAIKS, powiedzieli, że nie. Podobnie właściciela sali. Też powiedział, że nie. (no bo niby dlaczego, to jest moje wesele, ja organizuje impreze, ja załatwiam orkiestre a nie oni i zaiks to nie ich sprawa, bo ktoś może chcieć wesele bez muzyki. Nieprawdopodobne no ale trzeba i tak rozważyć). Wiedziałam na czym stoję, że ja muszę zapłacić, zadzwoniłam do zaiksu i powiedzieli mi ile (zależne było chyba od liczby osób). Zapłaciłam i po sprawie. I właściciel nie zapyta się orkiestry czy mają zaiks. Chodzi o to, że jakby Ci zaiks wszedł z kontrolą na imprezę, a nie byłoby opłacone, to może Ci imprezę skończyć.
Dla potrzebujących pomocy - gabinet mojej znajomej.

kamilusia offline
ABSOLUTNY MANIAK
Data Ślubu: 1 września 2012

30 paź 2012, o 14:21

U nas ani sala nie płaciła zaiksu, ani zespół, ani tym bardziej my i przeżyliśmy :)
Obrazek

Obrazek

Junia offline
ABSOLUTNY MANIAK
Miejsce Ślubu/wesela: Dworek przy Lesie - Zimnodół
Data Ślubu: 4 sierpnia 2012

31 paź 2012, o 16:28

kasiulka123 napisał(a):Chodzi o to, że jakby Ci zaiks wszedł z kontrolą na imprezę, a nie byłoby opłacone, to może Ci imprezę skończyć.

no nie do końca tak jest... zawsze można powiedzieć, że mieliście zamiar zapłacić po imprezie, bo teraz nie macie już pieniędzy... i nie zawsze jest tak, że ZAiKS płaci się od ilości gości... nam opłata wyszła prawie 700 zł., bo uwarunkowana jest też kwotą jaką płaci się zespołowi...
Ostatnio edytowano 31 paź 2012, o 16:30 przez Junia, łącznie edytowano 1 raz

MarcinPiwowar offline
Rozkręca się
Miejsce Ślubu/wesela: worldwide
Data Ślubu: 15 października 2012

5 lis 2012, o 17:22

Dorzuce swoje 5 groszy.
Zaiks to taka pozostalosc po komunie jak i ZUS.
Niestety trzeba zaplacic. Jednakze sytuacja wyglada nastepujaco:
1. Jezeli zaplacicie(zrobic tak zeby zaplacic jak najmniej) to macie swiety spokoj. Nikt z pracownikow zaiksu nie bedzie do was szedl po godzinach i w dzien wolny od pracy zeby sprawdzic czy jest 100 czy 120 osob. Oni chca zebyscie zaplacili i tyle. Sami maja taki burdel w papierach ze nie wiedza co i jak. Jak zaplacicie bedzie swiety spokoj i nikt do was nie przyjdzie
2.Mozecie wcale nie placic i liczyc na lud szczescia. Ile jest wesele w sobote w tym kraku, ile jest imprez w klubach, ile jest koncertow, ile jest imprez firmowych. Uwierzcie mi nie ma w zaiksie tylu kontrolerow zeby byli w stanie sprawdzic kazde wesele.

Nadmienie ze jednak warto jest zaplacic bo ktos sie postaral zeby nagrac dobry numer i troche go to kosztowalo a im wiecej fajnych numerow tym lepsza zabawa. I wy wtedy bedziecie spokojniejsi ze wszystko dopieliscie.

MarcinPiwowar offline
Rozkręca się
Miejsce Ślubu/wesela: worldwide
Data Ślubu: 15 października 2012

5 lis 2012, o 17:23

Junia napisał(a):
kasiulka123 napisał(a):Chodzi o to, że jakby Ci zaiks wszedł z kontrolą na imprezę, a nie byłoby opłacone, to może Ci imprezę skończyć.

no nie do końca tak jest... zawsze można powiedzieć, że mieliście zamiar zapłacić po imprezie, bo teraz nie macie już pieniędzy... i nie zawsze jest tak, że ZAiKS płaci się od ilości gości... nam opłata wyszła prawie 700 zł., bo uwarunkowana jest też kwotą jaką płaci się zespołowi...

Dorzuce swoje 5 groszy.
Zaiks to taka pozostalosc po komunie jak i ZUS.
Niestety trzeba zaplacic. Jednakze sytuacja wyglada nastepujaco:
1. Jezeli zaplacicie(zrobic tak zeby zaplacic jak najmniej) to macie swiety spokoj. Nikt z pracownikow zaiksu nie bedzie do was szedl po godzinach i w dzien wolny od pracy zeby sprawdzic czy jest 100 czy 120 osob. Oni chca zebyscie zaplacili i tyle. Sami maja taki burdel w papierach ze nie wiedza co i jak. Jak zaplacicie bedzie swiety spokoj i nikt do was nie przyjdzie
2.Mozecie wcale nie placic i liczyc na lud szczescia. Ile jest wesele w sobote w tym kraku, ile jest imprez w klubach, ile jest koncertow, ile jest imprez firmowych. Uwierzcie mi nie ma w zaiksie tylu kontrolerow zeby byli w stanie sprawdzic kazde wesele.

Nadmienie ze jednak warto jest zaplacic bo ktos sie postaral zeby nagrac dobry numer i troche go to kosztowalo a im wiecej fajnych numerow tym lepsza zabawa. I wy wtedy bedziecie spokojniejsi ze wszystko dopieliscie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona