Odwiedź nas w

Kiedy do USC

karolajna offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Modlnica
Data Ślubu: 9 sierpnia 2008

Kiedy do USC

19 lut 2007, o 12:14

Ile przed slubem trzeba zaczac zalatwiac sprawy w USC? Wystarczy w tym samym czasie kiedy sie zalatwia kosciol?

Meg offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Margerita
Data Ślubu: 5 kwietnia 2008

19 lut 2007, o 14:55

Na razie mam tylko takie informacje, jak ponizej, ale postram sie dowiedziec o terminy.

Zawarcie zwiazku malzenskiego w Urzedzie Stanu Cywilnego i jego rejestracja.

Sprawe zalatwia:
USC ul. Lubelska 27 Referat Rejestracji i Biezacej stanowiska ds. rejestracji malzenstw III p., pok.310, 311 tel. 012 616-55-51
Referat USC dla Dzielnic od XIV do XVIII os. Zgody 2/ stanowiska ds. rejestracji malzenstw III p., pok. 325 tel. 012 616-88-22

Dokumenty od wnioskodawcy (strony)

I. Zgloszenie zamiaru zawarcia zwiazku malzenskiego
1. Dowody osobiste osob zamierzajacych zawrzec zwiazek malzenski (nupturientow).
2. Odpisy skrocone aktow urodzenia nupturientow wydane przez USC wlasciwy dla miejsca urodzenia (nie dotyczy osob, ktorych akty urodzenia zostaly sporzadzone w USC w Krakowie).
3. Pisemne zapewnienie o braku przeszkod do zawarcia malzenstwa, zlozone przed kierownikiem USC.

Ponadto nalezy dolzczyc nastepujace dokumenty:
1. Osoby, ktore pozostawaly juz w zwiazku malzenskim (odpowiednio):
a. odpis skrocony aktu malzenstwa z adnotacja o rozwodzie (dla osob rozwiedzionych),
b. odpis skrocony aktu zgonu wspolmalzonka (dla wdowcow i wdow);
2. Nieletnie kobiety: prawomocne postanowienie sadu zezwalajace na zawarcie mazenstwa;
3. Cudzoziemcy:
a. dokument stwierdzajacy mozliwosc zawarcia malzenstwa wg prawa ojczystego albo prawomocne postanowienie sadu o zwolnieniu cudzoziemca od obowiazku zlozenia takiego dokumentu,
b. pisemne zapewnienie o braku przeszkod do zawarcia malzenstwa zlozone przed kierownikiem USC wzglednie w polskim urzedzie konsularnym albo przed notariuszem wg miejsca zamieszkania za granica
c. dowod tozsamosci (paszport);
4. W przypadku malzenstwa, ktore ma byc zawarte przez pelnomocnika:
a. prawomocne postanowienie sadu zezwalajace na zawarcie malzenstwa przez pelnomocnika.
b. pelnomocnictwo do zlozenia oswiadczenia o wstepieniu w zwiazek malzenski, sporzadzone na pismie z podpisem poswiadczonym notarialnie.

II. Zawarcie zwiazku malzenskiego
1. Dowody osobiste zawierajacych zwiazek malzenski (paszport od cudzoziemcow)
2. Dowody tozsamosci dwoch swiadkow.
3. Podanie o wydanie odpisu z aktu malzenstwa (druk podania stanowi zalacznik do niniejszej procedury).

Informacje na temat oplat

1. Oplata skarbowa za sporzadzenie aktu malzenstwa – 84,00 zl.
2. Wplate z tytulu oplaty skarbowej mozna dokonywac na rachunek bankowy Urzedu Miasta Krakowa 03 1060 0076 0000 3310 0002 5303 (np. na poczcie, przelewem bankowym) lub bez ponoszenia dodatkowych oplat w placowkach BPH na terenie Krakowa i kasach Urzedu. Dowod zaplaty naleznej oplaty skarbowej nalezy dostarczyc przy zgloszeniu.

Uwagi
Malzenstwo moze byc zawarte po uplywie miesiaca od dnia zlozenia przez oboje narzeczonych zapewnieno nieistnieniu okolicznosci wylaczajacych zawarcie malzenstwa.

Wydaje mi sie, ze tu chodzi o slub tylko cywilny.
Dzwonilam do Urzedu i dowiedzialam sie, ze jesli slub ma byc konkordatowy, to zaswiadczenie z Urzedu wazne jest przez trzy miesiace. Osoba, z ktora rozmawialam, powiedziala, ze trzeba konkretne terminy ustalic z ksiedzem.

Myslalam, ze najlepiej jest zadzwonic i dowiedziev sie o szczegoly samemu, bo na pewno sa inne procedury, jesli na przyklad jedno z narzeczonych nie mieszka lub nie urodzilo sie w Krakowie.
Ubi tu Caius, ubi ego Caia.
Obrazek Obrazek

karolajna offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Modlnica
Data Ślubu: 9 sierpnia 2008

21 lut 2007, o 10:13

Czyli najlepiej ustalic szczegoly z ksiedzem. Chyba w USC jakis specjalnych problemow nie robia skoro sie o tym tak duzo nie mowi :)

kasian offline
Uzależnia się

10 mar 2007, o 01:59

Z papierami wyglÄ...da sprawa tak ,Å¥e kiedy sie idzie do USC trzeba być juz zdecydowanym jakie nazwisko sie bedzie mieć ,tzn czy swoje czy mÄ(tm)Å¥a itp. Dokumenty faktycznie sÄ... waÅ¥ne przez 3 miesiace od daty wypeÅ‚nienia w USC. Czyli maksymalnie trzy miesiace przed datÄ... slubu mozna isc i pobrac dokumenty , Date trzeba mieć ustalona gdyÅ¥ wpisujÄ... ja w papierach , :)
Obrazek

Obrazek

renia offline
Stan podgorączkowy

27 maja 2007, o 16:25

dok?adnie - nie wcze?niej ni? 3 miesi?ce przed ?lubem
*do urz?du potrzeba wcze?niej wyci?gn?? z odpowiednich USC akty urodzenia narzeczonych i z nimi uda? si? do urz?du
*w urz?dzie sporz?dza sie za?wiadczenie stwierdzaj?ce brak okoliczno?ci wy??czaj?cych zawarcie ma??e?stwa
*ustala sie r?wnie? jakie nazwisko/nazwiska b?d? nosili ma??onkowie oraz dzieci
*za?wiadczenie traci moc po up?ywie 3 miesi?cy od daty jego wydania.

tak wiec nie warto odwiedza? urz?du wcze?niej, wystarczy ustali? termin u ksi?dza, zaj?? sie organizacja i cierpliwie poczeka?

acha, za wydanie skr?conego aktu urodzenia 22 z? op?aty skarbowej i dostaje sie od reki - przynajmniej u mnie w My?lenicach i na os. Zgody tak by?o

i faktycznie 84 z? z g?ry za sporz?dzenie aktu ma??e?stwa - tzn. op?ata skarbowa
Ostatnio edytowano 23 lip 2007, o 18:49 przez renia, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
fajnie być Żoną...... :)

Niunka offline
Uzależnia się

23 lip 2007, o 18:23

mam pytanie czy USC sa jakos przypisae do dzielnic w krakowie czy poprastu ide do jago mi pasuje?? :?:
Obrazek
Obrazek

renia offline
Stan podgorączkowy

23 lip 2007, o 19:01

Niunka napisał(a):mam pytanie czy USC sa jakos przypisae do dzielnic w krakowie czy poprastu ide do jago mi pasuje?? :?:

wydaje si? mi, ?e jednak s? przypisane...
Przynajmniej takiej informacji udzieli?a nam przemi?a pani z jednego z urz?d?w:) kiedy m?j m??ulek za?atwia? swoje dokumenty w Krakowie
dla NH jest o ile sie nie myl?!! na os. Zgody i uwaga - dla wszystkich wybieraj?cych si? tam w czwartek:) Czynny w pon. 9.30 - 16.30, wt.,?r.,pt. 8.00- 15.00, w czw. nie przyjmuje stron
i przepraszam, ze si? dziwi? :) w moim urz?dzie nie ma dni bez petenta;)
Obrazek
Obrazek
fajnie być Żoną...... :)

ysmay offline
Diamentowa foremka
Miejsce Ślubu/wesela: Kraków; Dworek Krakowski
Data Ślubu: 7 czerwca 2008

28 sty 2008, o 17:35

no to sie zgubilam czy skrocony odpisa aktu urodzenia wyciagany z kosciola nie wystarczy? jeszcze musze isc do swojego USC i wyciagac kolejny odpis?

SaKo offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Pałac Pugetów
Data Ślubu: 13 września 2008

28 sty 2008, o 17:50

ysmay Z kosciola wyciagasz metryke chrztu. Odpis aktu urodzenia jest tylko w USC.
Obrazek
Obrazek

ysmay offline
Diamentowa foremka

28 sty 2008, o 18:11

dzieki

Meg offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Margerita

6 lut 2008, o 16:00

Mam świeťe info o USC.
UrzÄ...d zaleÅ¥y od miejsca urodzenia. JeÅ›li w szpitalu Å"eromskiego, to na os. Zgody, jeÅ›li np. tak jak ja, na Kopernika, to przy Lubelskiej.
JeÅ›li narzeczony urodzony jest poza Krakowem, to musi pojechać (lub pocztÄ..., maja miesiÄ...c na przysÅ‚anie) zapÅ‚acić 22 zÅ‚ za skrócony odpis aktu urodzenia i z tym odpisem juÅ¥ razem z narzeczonÄ... do jej urzÄ(tm)du po zaÅ›wiadczenie o braku przeciwwskazaÅ" do zawarcia maÅ‚Å¥eÅ"stwa, które zanosi siÄ(tm) do kancelarii.
To oczywiÅ›cie w przypadku, jeÅ›li Å›lub odbywa siÄ(tm) w Krakowie i jest konkordatowy.

W kaÅ¥dym razie, jak siÄ(tm) dzwoni, to wszystko dokÅ‚adnie mówiÄ..., tylko trzeba podać dokÅ‚adne informacje, kto siÄ(tm) gdzie urodziÅ‚ ( w jakim mieÅ›cie i w jakim szpitalu) i gdzie Å›lub.

NiedÅ‚ugo bÄ(tm)dÄ(tm) wiedzieć, czy jeÅ›li oboje urodzeni sÄ... w Krakowie, ale w innych szpitalach, to z którego urzÄ(tm)du bierze siÄ(tm) zaÅ›wiadczenie o braku przeciwwskazaÅ".
Ubi tu Caius, ubi ego Caia.
Obrazek Obrazek

Justyna offline
Uzależnienie pozytywne:-)

6 lut 2008, o 22:46

No to teraz mam zaÅ‚amke :razz: ja naiwnie myÅ›laÅ‚am, Å¥e ja pójdÄ(tm) do siebie do USC, mój chÅ‚op do siebie i juÅ¥, a tu trzeba razem iÅ›Ă„‡ i to do dwóch urzÄ(tm)dów :szok: Jeszcze mój jest z Bochni i tam jest Å›lub, a ja z Krakowa...Ooo choinka.

SaKo offline
Opiekunka
Miejsce Ślubu/wesela: Pałac Pugetów
Data Ślubu: 13 września 2008

6 lut 2008, o 22:50

No to wiadomo, ja sie udaje na Zgody :razz: , a moj N. wsiada w auto i do Brzeska...
Obrazek
Obrazek

mimi_2008 offline
Reklamodawca
Miejsce Ślubu/wesela: Biała Wilczyca
Data Ślubu: 19 kwietnia 2008

7 lut 2008, o 08:44

Jezeli idziecie do swojego USC to tylko ten kto jest z innego musi miec odpis aktu urodzenia (a jezeli to jest Zgody i Lublanska to nie trzeba w cale) oni tam maja juz komputeryzacje na takie roczniki :)
Obrazek Obrazek

ysmay offline
Diamentowa foremka

7 lut 2008, o 08:58

Czyli jak moj PM urodzil sie w Rabce to musi isc do USC w Rabce, a ja do USC w miejscu gdzie siÄ(tm) urodziÅ‚am. A potem co do USC ktorego w Krakowie sie udac jak slub w sw. Apostolow Piotra i PAwla.

glupieje z tymi papierami. :mad:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Następna strona